Colectia de poze universulnostru.3xforum.ro
Total 203 poze.

Inainte

 
va multumesc dar nu era  :d  :d  :d  :d  :d  :d  :d  :d  :d  :uimit:  :cool:  :cool:  :cool:  :cool:eeeeeeeeeee, va multumesc dar nu era nevoie..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :uimit: :cool: :cool: :cool: :cool:
10.10.200813.7KB
s-a amanat concertul cleopatrei stratan
19 septembrie pe care cleopatra stratan trebuia sa-l sustinaS-a amanat concertul Cleopatrei Stratan 19 Septembrie 2008 Concertul pe care Cleopatra Stratan trebuia sa-l sustina pe 27 septembrie la Bucuresti a fost amanat pentru data de 20 decembrie. De asemenea, locul evenimentului a fost schimbat, urmand ca micuta vedeta sa cante la Sala Polivalenta. Biletele achizitionate pana in acest moment se vor echivala in functie de categoriile de pret, avand in vedere structura asemanatoare a Salii Polivalente si a Stadionului Cotroceni. Noua serie de bilete pentru Sala Polivalenta va fi pusa in vanzare in aceeasi retea incepand cu 1 octombrie - magazinele Diverta, la Sala Palatului, la magazinul Muzica, la Hard Rock Cafe, la Sala Polivalenta si on-line pe ticketpoint.ro , myticket.ro , bilete.ro . In deschiderea spectacolului de pe 20 decembrie, Cleopatra Stratan va canta patru piese de pe albumul "La varsta de 3 ani", printre care si single-ul "Ghita", impreuna cu 40 de copii ce alcatuiesc corul "Stelutele Europei". Apoi, spectacolul va continua cu piese extrase de pe cel de-al doilea album al sau intitulat "La varsta de 5 ani", precum si cu piese de pe primul album. Sursa: Bestmusic :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod: :nod:
01.10.20084.5KB
aici vom scrie despre serial! despre serialAici vom scrie despre serial!
09.11.200822.3KB
25 sceneta de paste 25
25.04.200942.6KB

 
biologia este materia care studiaza natura!!! curs de biologieBiologia este materia care studiaza natura!!!
29.09.20082.4KB
cleo poze h2oCleo
19.11.200825.7KB
22 sceneta de paste 22
25.04.200937.4KB
30 sceneta de paste 30
25.04.200940.1KB

 
aici vom pune despre natura. naturaAici vom pune informatii/poze despre natura.
26.09.200827.5KB
this is poze h2othis is 5..........!!!!!!!!!!!!!
10.11.200810.6KB
acum sa ma prezint si eu: 
         buna!sunt ionela, dar prietenii imi spus ionny.sunt clasaAcum sa ma prezint si eu: Buna!Sunt Ionela, dar prietenii imi spus Ionny.Sunt clasa a-VI-a, locuiesc in Bucuresti.imi place sa-mi fac multi prieteni.Daca imi vreti id-ul sa vorbim cereti-mi-l, dar sa stiti ca in lista mea accept doar oameni de treaba cum este de exemplu Ruxy :nod: ...poooop si multumesc ca v-ati inscris! :hi:
24.09.200815.4KB
imi place engleza mai ales profa!!! limba englezaImi place engleza mai ales profa!!!
29.09.20084.8KB

 
36 sceneta de paste 36
25.04.200934KB
poze h2o10....................
10.11.20088.2KB
aici vom pune poze cu hannah montana! :) poze hannahAici vom pune poze cu Hannah Montana! :)
07.11.200835.3KB
aici o poza cu d-na diriginta si elevul care a plecat (agapie daniel) poze fosti colegi!Aici o poza cu d-na diriginta si elevul care a plecat (Agapie Daniel)
29.09.200838.8KB

 
reguli:se va pune o poza cu o vedeta, dar fata ii va fi care vor veni vor spune cine cred ei ca esteREGULI:se va pune o poza cu o vedeta, dar fata ii va fi acoperita.Ceilalti care vor veni vor spune cine cred ei ca este vedeta respectiva! Incep eu:Ghici?
25.09.200822.3KB
pun si yo nishte poze.... sportpun si yo nishte poze....
14.10.200826KB
aici o poza tot cu d-na diriginta si o fosta colega (aurica violeta) poze fosti colegi!Aici o poza tot cu d-na diriginta si o fosta colega (Aurica Violeta)
29.09.200836.2KB
17 poze h2o17
10.11.200812.4KB

 
de sute de ani imparte cadouri tuturor copiilor, cu sania lui trasa de reni. dar acest batranelDe sute de ani imparte cadouri tuturor copiilor, cu sania lui trasa de reni. Dar acest batranel simpatic si jovial, n-a existat intotdeauna Tot anul, este foarte ocupat sa construiasca jucarii in atelierul sau din Laponia. Bine, nu de unul singur, la varsta pe care o are n-ar reusi sa asambleze atatea milioane de cadouri fara ajutorul spiridusilor... Iar in seara de ajun, ii inhama pe cei noua reni la sanie si porneste spre casele copiilor, cu tolba lui mare si plina de daruri. Se strecoara pe horn sau pe fereastra si lasa cadoul sub brad, cu mare grija, sa nu-l vada nimeni in actiune! Cu toate astea, cine nu-l cunoaste pe Mos Craciun? Un batranel cu barba alba, imbracat in rosu, cu curea si cizme de piele. Dar cine este el, de fapt? Urmasul lui Mos Niculae In secolul IV, a trait in Turcia, la Mira, un episcop crestin care iubea foarte mult copiii. Fiind foarte bogat, le facea cadouri celor cuminti, iar celorlalti le dadea cate o nuielusa. I s-a dus vestea in toata Europa si multi multi ani mai tarziu, odata cu imigrantii de pe batranul continent, povestea lui a ajuns si peste ocean. Practic, aici s-a nascut Mos Craciun, in decembrie 1862, desenat de Thomas Nast, caricaturistul de la ziarul new-yorkez Harper’s Illustrated Weekly. Tot el a stabilit, mai apoi, ca resedinta mosului se afla la Polul Nord. Mai tarziu, cand s-a realizat ca renii nu au ce sa pasca in extremitatea nordica a planetei, Mos Craciun a fost mutat in Laponia! Un rol important in crearea acestui mit l-a avut si pastorul american Clement Clarke Moore, care a scris un poem pentru copiii sai, despre un mos simpatic, durduliu si bland, care imparte daruri copiilor dintr-o sanie trasa de reni zburatori – chiar viitorul Mos Craciun! Legenda crestina Se spune ca nevasta lui Craciun i-a oferit adapost in grajd Fecioarei Maria, fara stirea acestuia. Cand a aflat, Craciun s-a enervat atat de tare, incat i-a taiat mainile sotiei, dar Maica Domnului a facut o minune si i le-a lipit la loc. Vazand acest lucru, Craciun se converteste la crestinism si, fericit ca nevasta lui, Craciunita, si-a recapatat manile pe care el i le taiase fara sa cugete, aprinde trunchiuri de brazi, in jurul carora incinge o hora, impreuna cu slugile lui. Drept multumire, imparte, apoi, daruri tuturor. Cantecele lui de bucurie s-au transformat in colinde, iar obiceiul de a face daruri s-a pastrat din generatie in generatie. Scrisori pentru mosul Nu exista copil care sa nu-i fi scris mosului o scrisoare. De obicei, micutii ii cer mosului jucarii si ii spun ca au fost cuminti. Sociologii au descoperit ca scrisorile fetitelor sunt mai lungi si mai amabile, chiar daca cererile lor nu le intrec pe cele ale baietilor. In plus, ele cer cadouri si pentru persoanele dragi. Unde ajung scrisorile? La companiile postale, care, in multe tari, accepta scrisorile pentru Mos Craciun, ba chiar si raspund acestora, prin intermediul angajatilor. Bogat si iubit Intr-un top haios alcatuit de prestigioasa revista Forbes, Mos Craciun s-a situat pe locul 1, cu o avere de 1 infinit de dolari!
04.12.200811KB
rikki poze h2oRikki
19.11.200817.7KB
19 poze h2o19
10.11.200813.2KB
un grup de copii a băgat liga lui în fifa 2008 sportUn grup de copii a băgat liga lui Mitică în FIFA 2008
26.09.200826.6KB

 
steaua

    * Steaua * Tătăruşanu: "Am vrut să o ajut pe Gloria, nu pe Steaua" * "Îl vom aplauda pe Semedo, a fost unul de-al nostru" * LIVE TEXT CFR Cluj - Steaua 0 - 1! Dayro deschide scorul! * "Victoria cu Steaua ar fi mai valoroasă decât cea cu Roma" * "Semedo e cel mai bun transfer al Stelei" * Victor Becali: "Borcea e supărat că Steaua joacă mereu în Ligă şi Dinamo nu"
26.09.200859.8KB
rikki poze h2oRikki
19.11.200813.3KB
aici vom scrie si lor...si in ce consta lor! :) si :)Aici vom scrie responsabilii si resdponsabilitatile lor...Si bineinteles, in ce consta responsabilitatea lor! :)
06.11.200841.8KB
pt pozele :d

1 sceneta de paste Pt inceput...Pun pozele :D 1
25.04.200936.6KB

 
dragomir hurmuzescu din iaşi îi o parte din gloria ei, fizica îi o serie de clasice . . .DRAGOMIR HURMUZESCU (1865—1954) „Universitatea din Iaşi îi datorează o parte din gloria ei, fizica îi datorează o serie de descoperiri clasice . . . Elevii şi elevii elevilor lui îi cinstesc şi-i vor cinsti numele"; aşa îl caracteriza pe fizicianul Dr. Hurmuzescu, un alt mare fizician, anume savantul Ştefan Procopiu. Născut la Bucureşti în anul 1865, Dragomir Hurmuzescu, considerat de fizicianul şi istoricul fizicii C. G. Bedreag drept „decanul fizicienilor români", a urmat învăţămîntul liceal la „Colegiul Sf. Sava" din Bucureşti, tot în acest oraş obtinînd şi licenţa în ştiinţe fizico-chimice (1887). îşi susţine şi doctoratul în fizică (1890), cu cea mai înaltă distincţie, cu o lucrare despre constanta electrodinami-că. Este conferenţiar de fizică şi matematică (1896—1897), apoi profesor de fizică (din 1897) la Universitatea din Iaşi, unde pune bazele unui laborator universitar, modern, de fizică. Contribuie la punerea bazelor Societăţii de Ştiinţe din Iaşi, şi a unei publicaţii universitare de prestigiu („Annales Scientifiques de l'Universite de Jassy"), aceasta fiind editată în franceză spre a face cunoscute şi peste hotare contribuţiile oamenilor de ştiinţă ieşeni (Hurmuzescu a fost secretarul de redacţie al revistei). Dragomir Hurmuzescu este întemeietorul şcolii de fizică de la Iaşi, şcoală ce a format numeroşi oameni de ştiinţă de o certă valoare, ca Ştefan Procopiu, C. G. Bedreag şi alţii. Concomitent cu activitatea universitară, este profesor şi director al Liceului Internat din Iaşi. De asemenea, el înfiinţează, pe lîngă Facultatea de Ştiinţe, Şcoala superioară de electricitate din Iaşi (1910—1912) -într-o epocă în care nu se asigura încă, în ţara noastră, formarea de specialişti de nivel superior în electricitate. Această instituţie devine, ulterior, Institutul Electrotehnic al Universităţii din Iaşi (1913), important nucleu al învăţămîntului electr tehnic superior din România, ca şi al viitoarei Şcoli Politehnice „Gheorghe Asachi" din Iaşi. Transferat la Universitatea din Bucureşti în 1913, ca profesor la disciplina „Aplicaţiile căldurii şi electricităţii", Dragomir Hurmuzescu rămîne în Capitală în această funcţie pînă în anul 1937, ocupînd şi funcţia de decan al Facultăţii de Ştiinţe din Bucureşti. Infiinţează aici Institutul Electrotehnic Universitar, pe care îl conduce pînă la unificarea acestuia cu Facultatea de Electrotehnică a Şcolii Politehnice din Bucureşti. în anul 1916 este ales membru corespondent al Academiei Române, iar ulterior se numără printre membrii fondatori ai Academiei de Ştiinţe din România. Avînd o viziune largă, Dragomir Hurmu-zescu a participat la organizarea unora dintre primele emisiuni de radiodifuziune din ţară (1926) şi tot el a fost preşedintele Asociaţiei Prietenilor Radiofoniei. Meritele sale ştiinţifice sînt importante, fiind legate atît de probleme fundamentale ale fizicii — cum ar fi determinarea raportului dintre unităţile electrostatice şi electromagnetice — cît şi de probleme aplicative, ca realizarea în 1895 a unui dinam de înaltă tensiune, cu patru induşi fixaţi pe acelaşi arbore (3 000 V — pe atunci una din cele mai înalte tensiuni obţinute). El a inventat un nou tip de izolant — dielectrina (1894) (pe baza unui amestec de sulf şi parafină), cu ajutorul căruia a construit un prim electroscop modern (produs în serie în străinătate) — aşa-numitul electroscop H, cu ecran electrostatic — de care s-au servit H. Becquerel pentru descoperirea radioactivităţii, iar soţii Mărie şi Pierre Curie pentru izolarea radiului. Impreună cu L. Benoist, a descoperit proprietatea razelor X de a descărca corpurile electrizate, iar împreună cu marele neurolog Gh. Marinescu a realizat primele fotografii din lume cu bolnavi suferind de maladia denumită acromegalie. A fost un important promotor al aplicaţiilor tehnice ale fizicii şi autorul primelor cercetări de radio din România (1902). Pentru a-i cinsti memoria, unul din premiile Academiei R.S.R. îi poartă astăzi numele.
28.09.20088.1KB
hy!ma numesc alexandra dar prietenii imi spun andra am 13 clasa plac animalele in special cateii  :dhy!ma numesc Alexandra dar prietenii imi spun andra am 13 ani.......sunt clasa a-7-a..........Imi plac animalele in special cateii :D ,imi place sa ma joc,sa ascult muzica,si.......cam atat.Puteti sa ma gsiti la id-ul: gaman_alexandra2000 numai sa imi spuneti ca sunti de pe site ca nu dau acc la oricine Scz iony nu prea cared ca o sa am timps sa intru pe site ca tre sa dau tezele cu subiect unic :rolleyes: dar o sa intru cand pot :D bye bye now :hi: :D
27.11.200838KB
nush... nu sunt o dansatoare prea buna ... dar cred ca street dace-ul & break dance-ul sunt cool ;)nush... nu sunt o dansatoare prea buna ... dar cred ca street dace-ul & break dance-ul sunt cool ;)
29.10.200841.2KB
6 sceneta de paste 6
25.04.200935KB

 
aici vom scrie despre noi: despre stilul nostru, despre muzica pe care o ascultam, despre noastreAici vom scrie despre noi: despre stilul nostru, despre muzica pe care o ascultam, despre defectele/calitatile noastre etc.
23.09.20084.9KB
8 sceneta de paste 8
25.04.200934.7KB
26 poze h2o26
10.11.200826.3KB
21 poze h2o21
10.11.200823.7KB

 
aici se vor prezenta membrii salut si bun venit tuturor!:*Aici se vor prezenta membrii noi!!!:*:*:*
23.09.200829.5KB
eu va propun sa cititi poeziile lui mihai :)  :)  :) literaturaEu va propun sa cititi poeziile lui Mihai Eminescu!!! :) :) :)
28.09.200810KB
si o poza de la mn!!! :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi: poze hannahsi o poza de la mn!!! :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
10.11.200841.2KB
39 sceneta de paste 39
25.04.200945.9KB
Inainte