Aici vom pune poze pe diverse poze, cum ar fi de exemplu: cu masini, flora, fauna etc!!!! :D
26.09.2008
2.1KB
o poza cu mine...... :D
10.11.2008
33.2KB
Nice picture! :)
28.01.2009
17KB
Aici vom pune poze, informatii si legende (sau povestioare) cu si despre Mos
29.11.2008
40.9KB
13
25.04.2009
43.5KB
:D
29.10.2008
20.8KB
14
25.04.2009
41.8KB
Aici vom pune poze pe tema :"H2O" !
09.11.2008
8.1KB
Aici vom pune poze/informatii despre dansatori!!!
26.09.2008
3KB
Emblemele FC Steaua de la inceput pana in prezent! :rotfl:
26.09.2008
45.7KB
Rikki
19.11.2008
8.6KB
E super poza asta...
26.11.2008
28.4KB
Rikki
19.11.2008
9.1KB
18
10.11.2008
2.7KB
Refren (2x)
Forza steaua Forza steaua ale ale
Steaua e numai una
Ne mandrim k ea in toata lumea
Steaua e fermecata
Echipa noastra kalificata
(Forza steaua hey forza steau hey forza manele)
Azi am demonstat k suntem o valoare
Si k altii nu`s in stare
Ne mandrim c ei cum nu se poate
Au picioare fermecate
Toti am kastigat sa kastige razboiu
Echipa lu Olaroiu
Ku Gigi Becali,Lacatusi,Meme Stoica
Sa cucerim Europa
Refren(2x)
Steaua e numai una
Ne mandrim k ea in toata lumea
Steaua e fermecata
Echipa noastra kalificata
De invidiat incepand cu portaru
Bastina si Ogararu
I'am avut pe Dica pe Banel si Radoi
Si pe Dumnezeu c noi
Steaua nu putea sa ne dezamageasca
E mandria Romaneasca
Si sarbatorim sa ne kante lautarii
Sa petrecem cu Gigi Becali
Refren :Steaua e numai una
Ne mandrim k ea in toata lumea
Steaua e fermecata
Echipa noastra kalificata
Si akum sa curga banii
Bucuria lu Gigi Becali
Suntem plini de fericire
E ce mai frumoasa amintire
Forza steaua hey forza steaua hey forza manele
Refren
Steaua e numai una
Ne mandrim k ea in toata lumea
Steaua e fermecata
Echipa noastra kalificata
Si akum sa curga banii
Bucuria lu Gigi Becali
Suntem plini de fericire
E ce mai frumoasa amintire
D la lolyta ptr toti stelishtiď FOZA STEAUA)
26.09.2008
34.3KB
Aici o poza cu fostul coleg(Todea Andrei Viorel)
29.09.2008
14KB
16
10.11.2008
25.7KB
Povestea lui Moş Crăciun
Moş Crăciun este bătrân, foarte bătrân... El s-a născut acum multe sute de ani, nimeni nu mai ştie când şi unde anume.
Cu toate acestea se ştie că, ziua lui de naştere era sărbătorită la solstiţiul de iarnă, când soarele se face foarte mic, mic de tot, ca mai apoi să se nască din nou. Aşa credea lumea mai demult: că Moş Crăciun moare în fiecare iarnă şi se naşte iar şi iar. Şi că odată cu el chiar şi soarele moare şi reînvie, sub forma unui copilaş. Astfel, în fiecare an, în seara de Crăciun, Moşul e bătrân tare, iar la miezul nopţii el moare câteva clipe şi renaşte prin pruncul Iisus Hristos. În acelaşi timp, toată lumea reîntinereşte, se umple de viaţă şi de bogăţie: de aceea Moş Crăciun aduce daruri cu el. La început, când nu erau atâtea jucării pe lume, Moşul aducea dulciuri, mere, nuci, păpuşele de lut sau de lemn.
De unde şi cum vine Moş Crăciun ?
Casa lui Moş Crăciun, asa cum ştie toată lumea, se află la Polul Nord, în ţinuturi de zăpadă şi de gheaţă vesnica. Este o ţară albă, curată şi frumoasă, ca sufletele de copii. Acolo se zice că se află un arbore uriaş, lângă steaua polară, unde se întâlneşte cerul cu pământul.
În fiecare seară de Ajun, Moş Crăciun pleacă prin lume cu daruri. Demult, tare demult, Moşul călătorea pe un măgar alb. Apoi, aducea daruri la copii călare pe un cal cu aripi de aur, care se hrănea cu spice de grâu adunate încă din timpul verii. Mai târziu, Moş Crăciun era adus de un cerb alb. Astăzi, vine mai mult pe o săniuţă trasă de reni care pot zbura pe cer. Câteodată, când se grăbeşte, vine şi cu o motocicletă sau cu o maşină, ba chiar cu un avion. Dar asta doar când este extrem de grăbit.
De obicei, Moşul intră pe furiş, după ce copilaşii au adormit. Vine pe fereastră sau pe uşă, coboară pe horn şi lasă darurile lângă bradul împodobit.
Brăduţul de Crăciun
Primii brăduţi de Crăciun au fost împodobiţi în Alsacia, acum mai bine de 1000 de ani, cu trandafiri de hârtie colorată, cu dulciuri, cu mere. De 200 de ani încoace, peste tot se împodobesc brazi cu beteală, globuri colorate şi dulciuri. Bunicii noştri îi împodobeau cu mere, nuci, forme de aluat şi aţă colorată. În toată lumea, merele au fost folosite la început în loc de globuri şi însemnau tinereţea veşnică, ca şi culoarea veşnic verde a bradului. În vârful bradului, se aşează de obicei o steluţă: este Steaua Polară, din ţinuturile de gheaţă de la Polul Nord, unde locuieşte Moş Crăciun.
Orice brăduţ are şi lumini. Bătrânii spun că lumânările şi luminiţele din bradul de Crăciun alungă răul din lume, din casă, din suflet.
Buna!Ma numesc Valentina, am 12 ani, sunt in cls. a-VI-a si locuiesc in Focsani.Sunt o fire prietenoasa si calma...si imi place sa am de-aface cu oameni de treaba... :) :) :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :) :) ...id meu e vali_pisy_miau :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: bye si pwp:*:*:*:*
24.09.2008
19.6KB
Mie nu imi place limba franceza!!! :x
29.09.2008
4.1KB
35
25.04.2009
35.5KB
Scoala cu clasele I-VIII Pipera Voluntari are o vechime de 109 ani. In anul 1898 a fost data in folosinta scoala primara cu clasele I-IV, numita Scoala nr. 44. Datorita popularii zonei Pipera, in jurul anului 1920, cu familii de aromani proveniti din Insula Braila, creste si numarul de copii care urmeaza cursurile acestei institutii de invatamant. In anul 1964 s-a contruit un alt corp de cladire, iar in 1995 s-a infiintat in incinta scolii Gradinita cu program normal nr. 2 Pipera Voluntari; in 2004, aceasta devine sectie cu grupe de prescolari in cadrul scolii. Incepand cu anul 2001 se formeaza o clasa integrata cu 4 elevi proveniti din invatamantul special. In anul 2005 s-a extins constructia, s-au renovat locatiile vechi si salile de clasa.
24.09.2008
3.2KB
31
25.04.2009
40.1KB
Aici vom vorbi despre literatura!!!
26.09.2008
28.7KB
H2o
19.11.2008
14.5KB
Aici este o poza cu noul nostru coleg, Tiberiu Prevenda!
09.10.2008
40KB
bine, cred k e randul meu!
sunt vesela, imi place sa fak miscare, practk karate.... am gradul 9 deci sunt o incepatoare... :D :D :D .... am o varietate de prieteni... k materii imi plac... fizica,astronomia,matematica,romana,engleza...s.a. .... sunt clasa a VI-a... cea mai buna prietena a mea este Ionny (administrator)....daca vreti id-ul meu lasa-ti mesaj privat si vi-l dau.....sunt din Bucuresti-Pipera........ a si nu accept decat copii seriosi!pa :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
01.10.2008
13.7KB
Aici vom pune date si poze cu si despre Irma!
09.11.2008
12.1KB
23
25.04.2009
36.6KB
24
25.04.2009
34.5KB
Aici vom pune date si poze cu si despre Will!
09.11.2008
46.5KB
Mihai Eminescu
Poezii de dragoste
Catrenele dragostei
Draga-mi este dragostea
bântuita de sprâncene,
de sprâncene pamântene,
lungi, piezis-rasaritene.
Draga-mi este dragostea,
soarele din an în veac,
dragostea ce poarta-n ea
moarte-ades si-ades un leac.
Spune-se ca-n holda coapta
macul îl dezbraci c-o soapta.
Draga-mi este dragostea
care zice: nu si da.
Draga-mi este dragostea,
mare face inima,
mare pe cât lumea-zare,
mica pe cât lacrima.
Draga-mi este dragostea
care face stea si stea
din pamânturile noastre -
prin poienile albastre.
Sângele îsi stie visul.
Draga-mi este dragostea
cu-naltimile si-abisul
si cu ce mai are-n ea.
Draga-mi este dragostea -
locului nu pot s-o tin,
caci frumsetea ei dispare
în frumsetile-i ce vin.
Draga-mi este dragostea,
draga uneori furtuna
si-un pacat pe care-l arde
pe la miezul noptii luna.
Din aleanul trupului
sufletul se naste.
Draga-mi este dragostea
ce de ani ma paste.
Dragostea ne-o tina zeii,
sa ne-ncânte funigeii
ca urzeala inului
firele destinului.
29.09.2008
3.5KB
37
25.04.2009
31.9KB
si neptun
01.10.2008
6.8KB
Daca vreti sa aflati cele mai noi stiri in materie de H2O, accesati link-ul: !E tot facut de mine!:D