Colectia de poze universulnostru.3xforum.ro
Total 203 poze.

InapoiInainte

 
aici vom pune poze pe diverse poze, cum ar fi de exemplu: cu masini, flora, fauna etc!!!! :d pozeAici vom pune poze pe diverse poze, cum ar fi de exemplu: cu masini, flora, fauna etc!!!! :D
26.09.20082.1KB
o poza cu mine...... :d poze cu noi!!!o poza cu mine...... :D
10.11.200833.2KB
nice picture! :) faunaNice picture! :)
28.01.200917KB
aici vom pune poze, informatii si legende (sau cu si despre mos infoAici vom pune poze, informatii si legende (sau povestioare) cu si despre Mos
29.11.200840.9KB

 
13 sceneta de paste 13
25.04.200943.5KB
:d poze:D
29.10.200820.8KB
14 sceneta de paste 14
25.04.200941.8KB
aici vom pune poze pe tema :Aici vom pune poze pe tema :"H2O" !
09.11.20088.1KB

 
aici vom pune despre dansAici vom pune poze/informatii despre dansatori!!!
26.09.20083KB
emblemele fc steaua de la inceput pana in prezent! :rotfl: sportEmblemele FC Steaua de la inceput pana in prezent! :rotfl:
26.09.200845.7KB
rikki poze h2oRikki
19.11.20088.6KB
e super poza asta... pozeE super poza asta...
26.11.200828.4KB

 
rikki poze h2oRikki
19.11.20089.1KB
18 poze h2o18
10.11.20082.7KB
refren (2x)
forza steaua forza steaua ale ale
steaua e numai una
ne mandrim k ea in toata e noastraRefren (2x) Forza steaua Forza steaua ale ale Steaua e numai una Ne mandrim k ea in toata lumea Steaua e fermecata Echipa noastra kalificata (Forza steaua hey forza steau hey forza manele) Azi am demonstat k suntem o valoare Si k altii nu`s in stare Ne mandrim c ei cum nu se poate Au picioare fermecate Toti am kastigat sa kastige razboiu Echipa lu Olaroiu Ku Gigi Becali,Lacatusi,Meme Stoica Sa cucerim Europa Refren(2x) Steaua e numai una Ne mandrim k ea in toata lumea Steaua e fermecata Echipa noastra kalificata De invidiat incepand cu portaru Bastina si Ogararu I'am avut pe Dica pe Banel si Radoi Si pe Dumnezeu c noi Steaua nu putea sa ne dezamageasca E mandria Romaneasca Si sarbatorim sa ne kante lautarii Sa petrecem cu Gigi Becali Refren :Steaua e numai una Ne mandrim k ea in toata lumea Steaua e fermecata Echipa noastra kalificata Si akum sa curga banii Bucuria lu Gigi Becali Suntem plini de fericire E ce mai frumoasa amintire Forza steaua hey forza steaua hey forza manele Refren Steaua e numai una Ne mandrim k ea in toata lumea Steaua e fermecata Echipa noastra kalificata Si akum sa curga banii Bucuria lu Gigi Becali Suntem plini de fericire E ce mai frumoasa amintire D la lolyta ptr toti stelishtiď FOZA STEAUA)
26.09.200834.3KB
aici o poza cu fostul andrei viorel) poze fosti colegi!Aici o poza cu fostul coleg(Todea Andrei Viorel)
29.09.200814KB

 
16 poze h2o16
10.11.200825.7KB
povestea lui moş este foarte el s-a acum multe sute de ani, nimeni nu mai ştie cândPovestea lui Moş Crăciun Moş Crăciun este bătrân, foarte bătrân... El s-a născut acum multe sute de ani, nimeni nu mai ştie când şi unde anume. Cu toate acestea se ştie că, ziua lui de naştere era sărbătorită la solstiţiul de iarnă, când soarele se face foarte mic, mic de tot, ca mai apoi să se nască din nou. Aşa credea lumea mai demult: că Moş Crăciun moare în fiecare iarnă şi se naşte iar şi iar. Şi că odată cu el chiar şi soarele moare şi reînvie, sub forma unui copilaş. Astfel, în fiecare an, în seara de Crăciun, Moşul e bătrân tare, iar la miezul nopţii el moare câteva clipe şi renaşte prin pruncul Iisus Hristos. În acelaşi timp, toată lumea reîntinereşte, se umple de viaţă şi de bogăţie: de aceea Moş Crăciun aduce daruri cu el. La început, când nu erau atâtea jucării pe lume, Moşul aducea dulciuri, mere, nuci, păpuşele de lut sau de lemn. De unde şi cum vine Moş Crăciun ? Casa lui Moş Crăciun, asa cum ştie toată lumea, se află la Polul Nord, în ţinuturi de zăpadă şi de gheaţă vesnica. Este o ţară albă, curată şi frumoasă, ca sufletele de copii. Acolo se zice că se află un arbore uriaş, lângă steaua polară, unde se întâlneşte cerul cu pământul. În fiecare seară de Ajun, Moş Crăciun pleacă prin lume cu daruri. Demult, tare demult, Moşul călătorea pe un măgar alb. Apoi, aducea daruri la copii călare pe un cal cu aripi de aur, care se hrănea cu spice de grâu adunate încă din timpul verii. Mai târziu, Moş Crăciun era adus de un cerb alb. Astăzi, vine mai mult pe o săniuţă trasă de reni care pot zbura pe cer. Câteodată, când se grăbeşte, vine şi cu o motocicletă sau cu o maşină, ba chiar cu un avion. Dar asta doar când este extrem de grăbit. De obicei, Moşul intră pe furiş, după ce copilaşii au adormit. Vine pe fereastră sau pe uşă, coboară pe horn şi lasă darurile lângă bradul împodobit. Brăduţul de Crăciun Primii brăduţi de Crăciun au fost împodobiţi în Alsacia, acum mai bine de 1000 de ani, cu trandafiri de hârtie colorată, cu dulciuri, cu mere. De 200 de ani încoace, peste tot se împodobesc brazi cu beteală, globuri colorate şi dulciuri. Bunicii noştri îi împodobeau cu mere, nuci, forme de aluat şi aţă colorată. În toată lumea, merele au fost folosite la început în loc de globuri şi însemnau tinereţea veşnică, ca şi culoarea veşnic verde a bradului. În vârful bradului, se aşează de obicei o steluţă: este Steaua Polară, din ţinuturile de gheaţă de la Polul Nord, unde locuieşte Moş Crăciun. Orice brăduţ are şi lumini. Bătrânii spun că lumânările şi luminiţele din bradul de Crăciun alungă răul din lume, din casă, din suflet.
04.12.200827.7KB
11 poze h2o11
10.11.200819.5KB
o poza cu mine :x poze cu noi!!!O poza cu mine :x
29.09.200836.7KB

 
inca una.... sportinca una....
14.10.200881KB
iarasi scz.... sorry :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(iarasi scz.... sorry :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
10.11.200815.1KB
buna!ma numesc valentina, am 12 ani, sunt in cls. a-vi-a si locuiesc in o fire si calma...si imiBuna!Ma numesc Valentina, am 12 ani, sunt in cls. a-VI-a si locuiesc in Focsani.Sunt o fire prietenoasa si calma...si imi place sa am de-aface cu oameni de treaba... :) :) :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :) :) ...id meu e vali_pisy_miau :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: bye si pwp:*:*:*:*
24.09.200819.6KB
mie nu imi place limba :x limba francezaMie nu imi place limba franceza!!! :x
29.09.20084.1KB

 
35 sceneta de paste 35
25.04.200935.5KB
scoala cu clasele i-viii pipera voluntari are o vechime de 109 ani. in anul 1898 a fost data inScoala cu clasele I-VIII Pipera Voluntari are o vechime de 109 ani. In anul 1898 a fost data in folosinta scoala primara cu clasele I-IV, numita Scoala nr. 44. Datorita popularii zonei Pipera, in jurul anului 1920, cu familii de aromani proveniti din Insula Braila, creste si numarul de copii care urmeaza cursurile acestei institutii de invatamant. In anul 1964 s-a contruit un alt corp de cladire, iar in 1995 s-a infiintat in incinta scolii Gradinita cu program normal nr. 2 Pipera Voluntari; in 2004, aceasta devine sectie cu grupe de prescolari in cadrul scolii. Incepand cu anul 2001 se formeaza o clasa integrata cu 4 elevi proveniti din invatamantul special. In anul 2005 s-a extins constructia, s-au renovat locatiile vechi si salile de clasa.
24.09.20083.2KB
31 sceneta de paste 31
25.04.200940.1KB
aici vom vorbi despre literaturaAici vom vorbi despre literatura!!!
26.09.200828.7KB

 
h2o poze h2oH2o
19.11.200814.5KB
aici este o poza cu noul nostru coleg, tiberiu prevenda! poze cu noii nostrii colegi!Aici este o poza cu noul nostru coleg, Tiberiu Prevenda!
09.10.200840KB
bine, cred k e randul meu!
sunt vesela, imi place sa fak miscare, practk karate.... am gradul 9 decibine, cred k e randul meu! sunt vesela, imi place sa fak miscare, practk karate.... am gradul 9 deci sunt o incepatoare... :D :D :D .... am o varietate de prieteni... k materii imi plac... fizica,astronomia,matematica,romana,engleza...s.a. .... sunt clasa a VI-a... cea mai buna prietena a mea este Ionny (administrator)....daca vreti id-ul meu lasa-ti mesaj privat si vi-l dau.....sunt din Bucuresti-Pipera........ a si nu accept decat copii seriosi!pa :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
01.10.200813.7KB
aici vom pune date si poze cu si despre irma! irma lairAici vom pune date si poze cu si despre Irma!
09.11.200812.1KB

 
23 sceneta de paste 23
25.04.200936.6KB
24 sceneta de paste 24
25.04.200934.5KB
aici vom pune date si poze cu si despre will! will vandomAici vom pune date si poze cu si despre Will!
09.11.200846.5KB
mihai eminescu      
poezii de dragoste      dragostei                        

    draga-mi esteMihai Eminescu Poezii de dragoste Catrenele dragostei Draga-mi este dragostea bântuita de sprâncene, de sprâncene pamântene, lungi, piezis-rasaritene. Draga-mi este dragostea, soarele din an în veac, dragostea ce poarta-n ea moarte-ades si-ades un leac. Spune-se ca-n holda coapta macul îl dezbraci c-o soapta. Draga-mi este dragostea care zice: nu si da. Draga-mi este dragostea, mare face inima, mare pe cât lumea-zare, mica pe cât lacrima. Draga-mi este dragostea care face stea si stea din pamânturile noastre - prin poienile albastre. Sângele îsi stie visul. Draga-mi este dragostea cu-naltimile si-abisul si cu ce mai are-n ea. Draga-mi este dragostea - locului nu pot s-o tin, caci frumsetea ei dispare în frumsetile-i ce vin. Draga-mi este dragostea, draga uneori furtuna si-un pacat pe care-l arde pe la miezul noptii luna. Din aleanul trupului sufletul se naste. Draga-mi este dragostea ce de ani ma paste. Dragostea ne-o tina zeii, sa ne-ncânte funigeii ca urzeala inului firele destinului.
29.09.20083.5KB

 
37 sceneta de paste 37
25.04.200931.9KB
si neptun astronomiesi neptun
01.10.20086.8KB
daca vreti sa aflati cele mai noi stiri in materie de h2o, accesati link-ul:   !e tot facut deDaca vreti sa aflati cele mai noi stiri in materie de H2O, accesati link-ul: !E tot facut de mine!:D
09.11.20088.9KB
15 sceneta de paste 15
25.04.200936.1KB
InapoiInainte